Matka – ocean nowych doznań

Bojkotuję stwierdzenie, że po urodzeniu dziecka wszystko się zmienia. Nie da się jednak ukryć, że nagle zaczynają nas otaczać nowe, nieznane dotąd zadania i sytuacje, które sprawiają, że nasze życie otrzymuje nową jakość.

Posiadanie wózka – Prawdę mówiąc mocno wzbraniałam się przed posiadaniem tego kołowego pojazdu. Kojarzył mi się z torowaniem ulicy przez tzw. kwoki matki, które uważają się za pępek świata, a na dodatek nie mieścił się w moich oldschoolowych drzwiach do domu. Żyłam więc w przekonaniu, że będę korzystać wyłącznie z chusty, jednak… tak, bardzo się pomyliłam. Chusty nie mam do dzisiaj, natomiast codzienne uprawianie wózkingu weszło mi w krew. Niewątpliwym plusem jest fakt, że moje ramiona wreszcie zostały odciążone. Mogę wypełnić swoją torbę po brzegi, wrzucić do wózka i… voila! Jest mi lekko i przyjemnie. Zakupy w sklepie również stały się przyjemnością, odkąd nie muszę korzystać z dodatkowego koszyka. Wszelkie produkty kulturalnie umieszczam w nogach swojego dziecka. UWAGA! Gdy dziecko zaczyna się bulwersować to znak, że przegięliście z ilością rzeczy i prawdopodobnie przygnietliście mu nóżki.

Rozmowy z ukochanym po powrocie z domu -Kiedyś: Cześć Kochanie, jak tam w pracy? Dzisiaj na obiad Twoje ulubione żeberka. Dzisiaj: Nie uwierzysz jak się mała obsrała! Do połowy pleców, potem ubabrałam jej twarz brudnym body, a na koniec wytaplała się we własnych sikach! 

Ilość wind na mieście – Do momentu kiedy człowiek zaczyna podróżować z wózkiem, nawet nie zdaje sobie sprawy o istnieniu na mieście czegoś takiego jak windy, które zazwyczaj kojarzą się wyłącznie z budynkami. Inna sprawa, że niestety bardzo często możemy zauważyć na ich drzwiach karteczkę Winda w eksploatacji, za utrudnienia przepraszamy, co doprowadza mnie do białej gorączki, bo wtedy muszę prosić o pomoc jakiegoś seksi pana z wąsem.

Rodzaj zaczepek – Szusując z dzieckiem po parku zauważysz, że okoliczne pijaczki już nie są tak wylewne jak do tej pory. Niby chcą zaczepić, a jednak mały człowiek przy Tobie sprawia, że nagle zaczynają trzymać nieco większy dystans. No chyba, że mówimy o Panu sprzedającym kwiatki na ulicy. Ten Pan lubi podrywać żonate i dzieciate rudzielce.

Kupy dziecka -Ostrzegają Cię, że przestaniesz przesypiać noce, a nikt nie mówi, że kupy Twojego dziecka to będzie najcięższa rzecz do sprania EVER. Pomijam już ubranka małej, za chwilę i tak z zabrudzonego body wyrośnie i wskoczy na wyższy numerek, ale czy ktoś pomyśli jak się czuje taka matka, gdy dostanie kupą przy przewijaku na swoją najlepszą bluzkę?

Poczucie bycia za kogoś odpowiedzialnym – To chyba najważniejsza z wyżej opisanych zmian. Dla tej małej istoty koło Ciebie jesteś całym światem, ostoją, poczuciem bezpieczeństwa. To Ty pokazujesz mu świat, wprowadzasz w tajniki życia, kształtujesz jego charakter. Dziecko już zawsze będzie z tyłu Twojej głowy 24h na dobę. I to jest naprawdę niesamowite.